Lirohet veterani i UÇK-së që u ndalua nga autoritetet turke

08 gusht 11:26

Ish-gjenerali i FSK-së, Imri Ilazi, është liruar pas ndalimit nga autoritetet e Turqisë në Aeroportin e Antaliasë.

Lajmin e ka bërë të ditur Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati.

Ndalohet edhe një ish-ushtar i UÇK’së në Turqi, ministrja Haradinaj njofton se është liruar pas bisedës me Çavusoglun

Ai ka thënë se shpreson që të mos përsëriten raste të tilla, derisa ka falënderuar Ministrinë e Punëve të Jashtme, Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Ambasadën e Kosovës në Turqi, që kanë ndihmuar në lirimin e Ilazit.

“Sapo më njoftuan që është liruar nga Imri Ilazi nga organet turke. E falënderoj Ministrisë e Jashtme dhe Diasporës, Ministrinë e Brendshme në Kosovë, Ambasadën e Kosovës në Turqi, si dhe Blerim Dajakun dhe bashkëpunëtorin Kushtrimin që ndihmuan në lirimit e ish gjeneralit Imri Ilazit. Shpresojmë që raste të tilla mos të përsëriten”, ka shkruar Gucati.

Sa po me njoftuan që është liruar Imri Ilazi nga organet turke, e falenderoj Ministrinë e Jashtme dhe Diaspores dhe…

Publiée par Hysni Gucati sur Samedi 8 août 2020

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri Avdullha Hoti ka folur për pamjet e publikuara dje…