Lista e golashënuesve në Ligën e Kampionëve

15 mars 2019 | 11:47

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi u barazua me sulmuesin e Bayern Munchen, Robert Lewandowskin në listën e golashënuesve më të mirë të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

Nga gjashtë gola kanë shënuar Dusan Tadiq i Ajaxit dhe Moussa Marega i Portos.

Lista e golashënuesve

8 gola

Lionel Messi                  (Barcelona)
Robert Lewandowski   (Bayern Munchen)

6 gola

Dusan Tadiq                  (Ajax)
Moussa Marega             (Porto)

5 gola

Andrej Kramariq          (Hoffenheim)
Paulo Dybala                 (Juventus)
Sergio Aguero                (Manchester City)
Neymar                           (Paris Saint-Germain)
Edin Dzeko                     (Roma)
Harry Kane                     (Tottenham)

4 gola

Antoine Griezmann        (Atletico Madrid)
Raphael Guerreiro          (Borussia Dortmund)
Mauro Icardi                    (Inter)
Cristiano Ronaldo           (Juventus)
Leroy Sane                        (Manchester City)
Gabriel Jesus                    (Manchester City)
Kylian Mbappe                 (Paris Saint-Germain)
Karim Benzema                (Real Madrid)

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Aktroja indiane Priyanka Chopra ka marrë një dhuratë të veçantë…