Lumir Abdixhiku tregon se cila ministri duhet t’i takojë LDK-së

08 tetor 23:44

Kandidati për deputet i LDK-së Lumir Abdixhiku, ka thënë se me Vetëvendosjen përshtaten në shumë pika. Ndërsa flet edhe për pozitat qeveritare të cilat LDK-ja i synon specifikisht.

Megjithatë kur flet për ndarje të pozitave qeveritare pas krijimit të mundshëm të një qeverie, Abdixhiku thotë se diplomacia është ajo që e do partia e tij.

“Ne e synojmë politikën e jashtme në Qeveri me Vetëvendosjen”, ka thënë Abdixhiku, transmeton “Gazeta Express”.

Sipas Abdixhikut, LDK-ja duhet ta marrë këtë pozitë për shkak të raporteve ndërkombëtare që kjo parti ka.

Ai ka folur edhe për pozitën e presidentit, duke thënë se Vetëvendosje e LDK-ja duhet të diskutojnë pasi është diçka që do të ndodhë pas dy vjetëve, pra përfundimi i mandatit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Portieri Samir Ujkani dhe sulmuesi Atdhe Nuhiu, kanë folur për…