LV-ja nis mocionin për rrëzimin e qeverisë Hoti

06 gusht 12:24

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka nisur procedurat për rrëzimin e qeverisë së drejtuar nga Avdullah Hoti.

Nënkryetarja e Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, në një konferencë për medie ka treguar arsyet se pse duhet të përkrahet mocioni i tyre për rrëzimin e qeverisë Hoti.

Ndërsa shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ka thënë se përmbajtja e mocionit mund të ndryshojë në bashkëpunim me deputetët dhe grupet parlamentare në Kuvend.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e…