LV-ja: Qeveria nuk po di ta menaxhojë pandeminë

01 gusht 17:01

Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar se Qeveri Hoti nuk është duke ditur të menaxhojë situatën me Covid-19:

“Qeveria që nuk po di të menaxhojë me pandeminë po e çon vendin drejt katastrofës humanitare”.

“Këta duhet të largohet në mënyrë që të qeverisin me vendin ata që e dëshmuan se mund ta menaxhojnë suksesshëm pandeminë dhe ekonominë e vendit”, kanë shkruar LVV me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

Qeveria që nuk po di të menaxhojë me pandeminë po e çon vendin drejt katastrofës humanitare. Këta duhet të largohet në mënyrë që të qeverisin me vendin ata që e dëshmuan se mund ta menaxhojnë suksesshëm pandeminë dhe ekonominë e vendit.

Qeveria që nuk po di të menaxhojë me pandeminë po e çon vendin drejt katastrofës humanitare. Këta duhet të largohet në mënyrë që të qeverisin me vendin ata që e dëshmuan se mund ta menaxhojnë suksesshëm pandeminë dhe ekonominë e vendit.

Publiée par Lëvizja VETËVENDOSJE! sur Samedi 1 août 2020

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka lajmëruar se…