Majlinda e Nora kualifikohen në gjysmëfinale (video)

22 qershor 2019 | 13:31

Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova janë në rrugë të mirë për të siguruar medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”.

Fotografia e Kosovo National Olympic Committee

Majlinda fitoi me ippon në çerekfinale ndaj Karolina Pienkowska të Polonisë, kategoria -52 kg. Me Ippon fitoi edhe Nora Gjakova, e cila mundi Pauline Starje të Gjermanisë, kategoria -57 kg.

Majlinda në gjysmëfinale takohet me Amandine Buchard të Francës.

LIVE: Majlinda Kelmendi & Nora Gjakova

LIVE: Çerekfinalet e Majlinda Kelmendit & Nora Gjakovës#Minsk 2019 #TeamKosovaSponsor i artë i KOK-ut IuteCredit Kosova

Gepostet von Kosovo National Olympic Committee am Samstag, 22. Juni 2019

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka bërë me…