Mandzukiqi i shpëton dënimit

09 prill 2019 | 17:35

Ndeshja mes Juventusit dhe Milanit prodhoi një seri rastesh për tu diskutuar. Një prej tyre ishte dhe ai i minutës së 87-të kur Mario Mandzukiq godet Alessio Romagnoli sipas pamjeve filmike.

Episodi që nuk u pa nga VAR. “Gjesti nuk përmban karakteristika të sjelljes së dhunshme”, ka qenë deklarata e Gjykatës Sportive për rastin. Kroati nuk do të dënohet për atë rast.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministrja britanike, Theresa May, e ka njoftuar kancelaren gjermane, Angela…