Mbi 1 milion analiza të bëra në Klinikën e Biokimisë

05 mars 14:28

Në Klinikën e Biokimisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, janë kryer më shumë se 1 milion analiza në vitin 2020, mes vështirësive të krijuara nga pandemia, nga një staf profesionistësh shëndetësorë, i cili, në pjesën më të madhe të kohës ishte jo i plotë për shkak të infektimit me Covid-19.

Sipas raportit të punës, në Klinikën e Biokimisë dhe në laboratorët brenda QKUK-së janë realizuar 1 milion e 9 mijë e 471 analiza për 246 mijë e 114 pacientë, një numër rekord i ofrimit të shërbimeve shëndetësore në kohë pandemie.

May be an image of indoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës, gjegjësisht Stacioni Policor në Deçan, gjatë javës,…