Mbi 40 mijë dokumente janë shtypur nga E-Kiosku në Prishtinë

15 janar 2019 | 13:42

Komuna e Prishtinës ka bërë me dije se vetëm në vitin 2018 janë shtypur mbi 40 mijë dokumente në E-Kioskun në kryeqytet nga ana e qytetarëve.

Kjo komunë ka theksuar se një investim i tillë ka lehtësuar punën e punëtorëve dhe në të njëjtën kohë ka përshpejtuar shërbimet ndaj qytetarëve.

“40 313 dokumente janë shtypur nga E-Kiosku vetëm gjatë vitit 2018. Që i bie, po aq njerëz më pak në sportelet e Komunës. Investim i duhur që lehtësoi punën e punëtorëve, dhe shpejtoi shërbimin ndaj qytetarëve”, ka njoftuar  Komuna e Prishtinës.

/Epoka e re/

Image may contain: text

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren e kanë vizituar të martën…