Më 23 mars në Bibliotekën Kombëtare do të ribotohet libri ‘Refugjatë nën qiellin e ri’

15 mars 2019 | 18:01

Në vigjiljen e 24 Marsit dhe 20-vjetorit të eksodit dhe bujarisë shqiptare, më 23 mars (të shtunën), në orën 12:30, në Bibliotekën Kombëtare do të ribotohet libri “Refugjatë nën qiellin e ri”.

Libri është shkruar para 18 vitesh në Amerikë, në gjuhën angleze.

Shqipërimin e ka bërë shkrimtari dhe përkthyesi Stavri Pone nga Tirana.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë,…