Mediumi anglez: Behgjet Pacolli i interesuar për ta blerë Man Unitedin

01 dhjetor 00:12

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur interesim për ta blerë Manchester United nga Glazers.

Ai është një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm, duke qenë aksionari kryesor i kompanisë zvicerane të ndërtimit dhe inxhinierisë civile “Mabetex Group”, raporton Footballtransfers.

Pacolli ndoqi një ndeshje të Arsenalit në “Emirates Stadium” kur Topçinjtë mposhtën Leicesterin në gusht.

Dhe i pyetur nga gazetarët këtë mërkurë nëse ai ishte i interesuar të blinte Manchester United, Pacolli u përgjigj “në rregull”.

Familja Glazer e ka nxjerrë zyrtarisht në treg Manchester United pas gati 18 vitesh pronësi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në librin e tij të dytë, “E vërteta, pavarësia e…