Mesfushori i Atalantës infektohet me Covid

07 prill 15:18

Mesfushori i Atalantës, Mateo Pesina, paraditen e sotme ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe është izoluar veçmas nga ekipi.

Lajmin e ka bërë vet të ditur faqja zyrtare e Atalantës, e cila shkruan se Pesina pasi ishte izoluar nga kthimi me kombëtaren, ne testin e zhvilluar ditën e djeshme ka rezultuar pozitiv me virus dhe pritet ti mungojë ekipit në dy ndeshjet e ardhshme.

“Atalanta BC njofton se, pas provave molekulare të kryera dje, e martë 6 Prill, futbollisti Mateo Pesina rezultoi pozitiv me Covid-19. Lojtari është asimptomatik dhe është në izolim të plotë nga pjesa tjetër e skuadrës. Klubi ka marrë të gjitha masat e parashikuara nga protokolli në fuqi dhe ka informuar autoritetet italiane për procedurat në vazhdim”, thuhet në njoftimin e klubit bergamask.

Kombëtarja e Italisë, u bë një vatër e virusit, ku u infektuan plotë 7 lojtarë, Bonuçi, Sirigu, Florenci, Verrati, Grifo, Kranjo dhe së fundmi Mateo Pesina.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas furnizimit me 1270 doza të vaksinës “AstraZeneca” kundër Covid-19,…