Meta lutet për dialogun Kosovë-Serbi e për emrin e Maqedonisë

26 maj 2018 | 11:42

Në Tiranë ka nisur Mëngjesi i Lutjeve me përfaqësues nga e gjithë Europa.

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se jemi të bekuar për frymën e bashkëjetesës mes besimeve fetare.

“Lutemi për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë, lutemi për ecjen para të dialogut të Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë Meta.

Ai u shpreh se shqiptarët kontribuojnë për një rajon më bashkëpunues.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një tentim vrasje ka ndodhur në Gjilan ditën e djeshme,…