Meta: Shqipëria merr kryesimin e OSBE-së në vitin 2020

09 prill 2019 | 13:35

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është atakuar me presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tsereteli, me të cilin ka diskutuar për kryesimin e kësaj organizate nga shteti shqiptar në vitin 2020.

“Takim shumë konstruktiv me presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tsereteli dhe sekretarin e përgjithshëm të saj, Roberto Montella. Kryesimi i radhës i OSBE-së nga Shqipëria në vitin 2020 është përgjegjësi dhe arritje e madhe. Shqipëria duhet të reflektojë dhe përfaqësojë vlerat dhe parimet më të mira të OSBE. Kemi besim te mbështetja dhe bashkëpunimi i Asamblesë Parlamentare të OSBE”, ka shkruar Meta në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sulmuesi i Feronikelit, Kastriot Rexha është lider në listën e…