Meta takon Memli Krasniqin

25 nëntor 11:04

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi.

Meta është duke qëndruar në Kosovë për dy ditë edhe është duke zhvilluar takime me liderët shtetëror dhe me kryetarët e partive.

Ai deri tani u takuar me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj,  dhe kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufcën.

Gjatë ditës do të takohet edhe me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka bërë me dije se liberalizimi…