Meta viziton varrin e Alija Izetbegoviqit, citon një thënie të tij

10 korrik 16:47

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë qëndrimit në Bosnjë e Hercegovinë, ka vizituar varrin e ish-kryetarin e parë të Bosnjës, Alija Izetbegoviq.

Meta ka thënë se sa herë shkon në Sarajevë viziton varrin e Izetbegoviqit.

“Nga jeta plot privacione dhe sakrifica, e këtij burri të madh shteti si Alija Izetbegoviq, mjafton dhe kjo trashëgimi që ka lënë, për ta nderuar sa herë vij në Sarajevë. ‘Do të sakrifikoja paqen për sovranitetin e Bosnje-Hercegovinës, po për paqen në Bosnje-Hercegovinë nuk do të sakrifikoja sovranitetin’-Alija Izetbegoviq”, ka shkruar Meta në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Image may contain: plant, flower, grass, outdoor and natureImage may contain: 1 person, standing, flower, plant and outdoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kampionia e Kosovës në futboll, Drita e ka rikthyer në…