Mike Tyson bëhet kultivues marijuane

04 janar 15:42

Ish-kampioni i boksit, Mike Tyson, ka hyrë në tregtinë e marijuanës duke hapur femrën e tij të kanabisit në Kaliforni. 51-vjeçari ka blerë 16 hektarë tokë në Kaliforni për ta kultivimin e drogës.

Ferma do të quhet “Ranch Tyson”. Legjenda e boksit do ta hapë shkollën e vet për t’i mësuar fermerët dhe zhvilluar aftësitë e tyre, e quajtur “Shkolla e Kultivimit të Tysonit”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka kaluar më shumë se gjashtë vjet qëkur këngëtarja me…