Ministri Beqaj pritet nga presidentja kroate

22 janar 14:51

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj ,në kuadër të vizitës zyrtare në Kroaci, është pritur në një takim edhe nga presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic.

Gjatë takimit u dha përkrahje e plotë për shtetin e Kosovës dhe mbështetje për qasjen e përbashkët zhvillimore të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Gjithashtu, ministri Beqaj gjatë ditës së sotme do të takoj ëedhe zëvendëskryetarin e Parlamentit, Sinisa Hajdas Donic dhe zëvendëskryeministrin, njëherësh dhe ministër i Bujqësisë, Tomislav Tolusic.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka bërë me dije…