Ministri Ismaili: Ata që keqpërdorin detyrën zyrtare do të ballafaqohen me ligjin

02 prill 2019 | 21:52

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka reaguar për rastin e arrestimit të punëtores së lavatores në Institutin e Psikiatrisë Forenzike, F.C.

Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka shkruar se të gjithë ata që mendojnë se do të mund të keqpërdorin detyrën zyrtare duke vjedhur qytetarët tanë do të ballafaqohen me ligjin. 

“Nuk po i përmirësojmë kushtet në Institucionet Publike Shëndetësore që ato të bëhen streha të korrupsionit. Të gjithë ata që mendojnë se do të mund të keqpërdorin detyrën zyrtare duke vjedhur qytetarët tanë do të ballafaqohen me ligjin. U njoftova nga drejtoria e SHSKUK-së për suspendimin e menjëhershëm të punëtores në lidhje me rastin e marrjes së ryshfetit. Arrestimet dhe largimet nga puna janë të vetmet përgjigje që kemi për ta”, ka shkruar Ismaili.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Ndoshta shqiptarët në Mesjetën e hershme mund të kenë humbur…