Ministri Mustafa priti në takim ambasadorin gjerman

25 shkurt 12:15

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde.

Në këtë takim u diskutua kryesisht mbi zhvillimet e fundit në vend.

Ministri Mustafa, ka falënderuar ambasadorin Rohde për mbështetjen e deritanishme si dhe për gatishmërinë për mbështetje të mëtejme të shtetit gjerman ndaj Republikës së Kosovës, duke potencuar se bashkëpunimi mes dy vendeve do të vazhdojë të thellohet.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qendra për Numërim dhe Rezultate (QNR) i ka rekomanduar Komisionin…