Ministria e Kulturës nesër hap zyrat në Prizren

24 janar 17:09

Zyrat e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të hapen nesër (e premte) zyrtarisht edhe në komunën e Prizrenit.

Në ceremoninë zyrtare e cila pritet të nis në orën 13:00, do të marrë pjesë edhe ministri i Kulturës, Kujtim Gashi.

Zyrat e kësaj ministrie do të zënë vend në ish-ndërtesën e rektoratit në sheshin “Shatërvan”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar presidentin…