Thaçi uron presidentin e ri të Venezuelës, e fton ta vizitojë Kosovën

24 janar 17:04

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar presidentin e ri të Venezuelës, Juan Guaido për marrjen e këtij posti t.

Thaçi në llogarinë e vet në “Twitter” ka shkruar se “ Kosova dje ka njohur tranzicionin e bërë në Venezuelës, në linjë me politikat dhe vlerat që ne i shpërndajmë”.

Thaçi është shprehur i lumtur për rënien e diktaturës në Venezuelë, dhe e ka ftuar presidentin e ri ta vizitojë Kosovën.

Juan Guaido, lider i opozitës, i cili është vetshpallur president pas protestave kundër ish-presidentit, Nicolas Maduro.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Romela Begaj dënohet me 8 vjet nga Federata Botërore e…