Ministrja e Jashtme thotë se sot do të paraqesë qëndrimet e Kosovës rreth sigurisë

21 qershor 2024 | 08:30

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla, ka njoftuar se ka marrë pjesë në darkën e përbashkët të “Ministrave të Jashtëm të Danubit”, Ministrave të Jashtëm të “Miqve të Ballkanit Perëndimor” dhe atyre të Ballkanit Perëndimor.

Mbrëmë vonë, Gërvalla ka bërë të ditur se në takimin e sotshëm do të paraqesë qëndrimet e Kosovës rreth sigurisë në Evropë dhe në rajon.

“Në takimin e nesërm do të paraqesë qëndrimet e Republikës së Kosovës rreth sigurisë në Evropë dhe në rajon, reformat e thella të ndërmarra për sundim të ligjit, ngritjen e nivelit të demokracisë dhe zhvillimin ekonomik, si dhe do të avokojmë për përshpejtimin e procesit të anëtarësimit në Bashkimin Evropian si dhe nevojës së ndërmarrjes së veprimeve konkrete për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar ajo.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dy komisione të Kuvendit do të mblidhen sot. Komisioni Hetimor…