Mjeku britanik zbulon ushqimin shqiptar që ndihmon mbrojtjen nga Covid-19

17 prill 2020 | 18:04

Mjeku britanik Chris ka zbuluar se kombinimi i tre ushqimeve ndihmon në luftën ndaj koronavirusit. Në rekomandimin e tij tha se: “Kosi, fasulet dhe bananet”, forcojnë sistemin imunitar.

Përveç kësaj, ditën e djeshme, në një intervistë për “This Morning”, këshilloi që njerëzit të marrin sa më shumë vitaminë D që të jetë e mundur.

Sa i përket vitaminës D, ka thënë se mund të merret nga rrezet e diellit duke insistuar se të gjithë kanë pasur mungesa pasi sapo kaluam muajt e dimrit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike,…