Modriq: Reali u rikthye nga vdekja për të mposhtur Chelsean

13 prill 16:45

Ylli i Real Madridit, Luka Modric e ka përshëndetur rikthimin e tyre të mrekullueshëm për të mposhtur Chelsean në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

“Los Blancos” u kthyen vonë me një rikthim të ashpër dhe me përvojë ndaj gjigantit të Ligës Premier, pavarësisht se ishin duke pësuar 3-0 deri në minutën e 80-të.

Asistimi i mrekullueshëm i Modricit krijoi golin e Rodrygo Goes për të barazuar rezultatin e përgjithshëm në 4-4 përpara se goli me kokë i Karim Benzemas të sillte fitoren e “Los Blancos” në vazhdime.

Megjithatë, ylli kroat pranoi se shpresat dukeshin të zymta në pjesën e dytë, me përvojën e tyre të madhe në lojë të paçmueshme për të shpëtuar garën vonë.

“Sonte ishte e pabesueshme. Ne ishim të vdekur derisa më në fund shënuam dhe u kthyem në lojë”, ka thënë fillimisht Modriq për BT Sport.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura, ka nënshkruar sot…