Molliqaj: Pendimi i vërtetë është dorëheqja

01 korrik 17:15

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, është penduar për deklaratat që kishte bërë para disa vitesh për veteranët dhe luftën e UÇK-së.

E kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se pendimi i vërtetë është dorëheqja.

“Pendimi i vërtetë është dorëheqja. Shihni kalendarin: dy dite reagime në rritje dhe dy orë pas thirrjes së protestës, ministri Murati reagon. Tepër vonë për të qenë e sinqertë. Çdo kërkim falje ka qëllim amortizimin e revoltës. Dhe ruajtjen e vetës, kuptohet. Presioni nuk pranohet. Protesta vazhdon”, ka shkruar Molliqaj, i cili më herët ka paralajmëruar protestë më 6 korrik për shkarkimin e Muratit nga posti i ministrit.

Murati: Gjuha e përdorur ka qenë e gabuar, u kërkoj ndjesë luftëtarëve të UÇK-së

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dr. Rovena VATA – MIKELI Bedri Halimi, poet, prozator, eseist,…