Monaco barazon me PSV-në, Napoli përmbysi Legian

04 nëntor 2021 | 20:54

Janë luajtur mbrëmjen e sotme ndeshjet e Europa League.

Skuadra e Napolit ka arritur të përmbysë skuadrën e Laegias e cila kaloi e para në avantazh në minutën e 10. Këtë takim napolitanët e fituan me rezultatin 4-1, ku morën kreun e grupit C.

Edhe skuadra francese e Lyon ka arritur të mposhtë Sparta Prague me rezultatin e pastër 3-0, i cili gjithashtu mori vendin e parë në grupin A.

Real Sociedad është suprizuar nga skuadra e Strum Graz, ku nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1, mes tyre, duke u pozicionuar në vendin e dytë të grupit B.

Në barazim pa gola përfundoi edhe përballja mes Monaco dhe PSV. Në vendin e parë është renditur Moanco, në grupin B.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barometri botëror i çmimeve të ushqimeve u ngjit në një…