Mospajtimet me aleatët duhet të trajtohen mbrapa dyerve të mbyllura

28 tetor 13:42

Drejtori i Institutit EPIK, Demush Shasha, ka folur për mospajtimet që presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur me raportin e BE-së për çështjen e vetingut në drejtësi.

Në një intervistë për gazetën “Epoka e re”, Shasha ka vlerësuar se mospajtimet eventuale me aleatët tanë strategjikë, Kosova duhet t`i trajtoi mbrapa dyerve të mbyllura dhe jo përmes diskursit publik.

“Jam plotësisht dakord që Kosova është në të drejtën e saj, se duhet të ketë qëndrime shtetërore të cilat reflektojnë vullnetin e qytetarëve. Sidoqoftë, do të pëlqeja që mospajtimet eventuale me aleatët tanë strategjikë të trajtohen mbrapa dyerve të mbyllura dhe jo përmes diskursit publik”, ka thënë Shasha.

Pa përkrahjen e BE-së dhe të ShBA-së vetingu s’mund të zbatohet

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndeshjet e luajtura në NBA kanë sjellë pafund surpriza, teksa…