Moti shtyn Ditën e Verës, në Tiranë festimet nisin më 17 mars (Video)

10 mars 2019 | 15:59

Pavarësisht ardhjes së stinës së pranverës, java e ardhshme pritet që të sjellë një përkeqësim të motit, reshje shiu dhe ulje temperaturash.

Në zonat malore pritet që temperaturat të kapin vlerat nën 0 gradë celsius.

Sipas sinoptikanëve, Dita e Verës pritet të jetë e ftohtë dhe me shi. Bashkia e Tiranës ka parashikuar rreth 50 aktivitete festive për fëmijë e të rritur, por rreziku i një moti të keq ka bërë që kryebashkiaku Erion Veliaj të kërkojë mendimin e qytetarëve për t’i zhvendosur festimet të dielën, më 17 mars. /TCh/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një strehë e re e peshkaqenëve çekiç, që konsiderohen si…