Napoli edhe me larg titullit

29 prill 2018 | 20:14

Skuadra e Napolit ka pësuar humbje nga Fiorentina (3-0) dhe në këtë mënyrë ka zvogëluar edhe më shumë shanset për të fituar titullin në Itali.

Napoli e nisi keq ndeshjen, pasi në minutën e tetë mbeti me një lojtar më pak në fushë kur Koulibaly u ndëshkua me karton të kuq. Giovanni Simeone ishte lojtari kryesor i Fiorentinës, pasi shënoi tre golat në këtë ndeshje.

Me katër pikë më pakë se lideri Juventusi, skuadra e Napolit mban vendin e dytë tani me 84 pikë, kurse Fiorentina në vendin e nëntë ka 54 pikë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Manchester United ka fituar 2-1 ndaj Arsenal, me një gol…