NATO-ja ul në gjysmështizë flamujt e Shqipërisë dhe Francës

26 nëntor 17:07

Në selinë qendrore të NATO-së, flamuri i Shqipërisë është ulur në gjysmështizë pas tragjedisë së ndodhur sot si pasojë e një serie tërmetesh që kanë lënë të vdekur 17 persona dhe qindra të tjerë të lënduar që kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Ndërkohë kërkimet e ekipeve të shpëtimit po vazhdojnë.

Në gjysmështizë është ulur gjithashtu edhe flamuri i Francës, pas vdekjes së 13 ushtarëve francez në Mali, pas një aksidenti me helikopter.

“Flamujt e aleatëve tanë, Shqipërisë dhe Francës janë ulur në gjysmështizë, pas tërmetit në Shqipëri dhe në nderim të ushtarëve francez të vdekur në Mali”, është thënë në në njoftimin e NATO-s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
42 tërmete me magnitudë më shumë se 3 shkallë të…