Ndërroi jetë ish-futbollisti Besnik Fejzullahu

18 shkurt 11:53

Ish-futbollisti i Besëlidhjes dhe Flamurtarit, Besnik Fejzullahu, ndërroi jetë të hënë, ndërsa do të varroset sot në orën 14:45 në varrezat e qytetit në Prishtinë.

Vajza e Besnik Fejzullahu, Saranda, njoftoi për vdekjen e babait të saj përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ku bëri të ditur se pasi Fejzullahu i kaloi tetë ditë në gjendje kome në SHSKUK, ai ndërroi jetë.

Fejzullahu ishte futbollist në vitet e 80-ta tek disa skuadra kosovare (Flamurtari, Ramiz Sadiku, Besëlidhja), ndërsa në vitet e fundit ishte paraqitur edhe si analist i Superligës dhe futbollit ndërkombëtar.

Njoftim mortor:Familjare, miq dhe dashamire, desha te ju njoftoj se sot me daten 17.02.2020 nderroi jete babai yne…

Gepostet von Saranda Fejzullahu am Montag, 17. Februar 2020

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-mbrojtësi i Barcelonës, Carles Puyol, ka thënë se Leo Messi…