Ndërron jetë Baron Rothschild, bankieri që ishte në krye të kompanisë që vlen mbi 200 miliardë dollarë

16 janar 21:02

Baron Benjamin de Rothschild, bankier dhe president i grupit “Edmond de Rothschild”, ka vdekur në moshën 57-vjecare.

Ai ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër, raporton “Bloomberg”.

Baron Rothschild  erdhi në krye të kompanisë francezo-zvicerane me seli në Gjenevë, erdhi në vitin 1997 pas vdekjes së babait të tij.

Vlera e kompanisë që menaxhon kjo familje kap shumën e mbi 200 miliardë dollarëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në zjedhjet parlamentare të parakohshme për Kuvendin e Republikës së…