Në Ditën Ndërkombëtare të Tokës, aktivitete edhe në Kosovë

22 prill 2024 | 08:56

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Tokës.

Edhe në Kosovë janë paraparë disa aktivitete që e shënojnë këtë ditë kushtuar të planetit Tokë.

Grupi i studentëve të nivelit master të Fakultetit Juridik, Programi Kushtetues-Administrativ në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, do të mbajë sot konferencë për media ku do të prezantojë studimin, “Marrëveshja e Parisit dhe gjendja e mjedisit në Kosovë”.

Ndërkaq, shoqata “Handikos” do ta shënojë këtë ditë me aktivitetet e saj nën moton “Kujdesi për tokën na lumturon!”

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Autoritetet kineze kanë evakuuar rreth 60 mijë njerëz nga shtëpitë…