Në Prekaz ndizet flakadani për Natën e Zjarreve

07 mars 20:27

Epopeja e lavdishme e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përmbyllet sonte me manifestimin Nata e Zjarreve në Prekaz.

Disa prej ish-ushtarëve të UÇK-së e kanë ndezur flakadanin pranë Kullës së Qëndresës në 23-vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës.

Ky manifestim tradicional treditor edhe kujton e lartëson heroizmin e komandantit legjendar Adem Jashari, familjes Jashari dhe të gjithë të rënëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Më 5 dhe 6 mars, në 23-vjetorin e rënies heroike të komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari, u shënuan aktivitete të ndryshme.

Ndërsa në ditën e tretë të Epopesë, ndezja e flakadanëve në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trepça ka shënuar fitore ndaj Bashkimit me shifrat 88:72 (26:13,…