Në Suharekë mblidhen 11 000 nënshkrime për shfuqizimin e Ligjit për Lojrat e Fatit

24 mars 2019 | 21:13

Mbi 11 mijë nënshkrime janë mbledhur nga qytetarët e Suharekës për peticionin, i cili kërkon shfuqizimin e Ligjit për Lojrat e Fatit. 

“Këtë të drejtë kushtetuese e kërkuan qytetarët dhe bashkarisht me subjektet politike, u organizuam që kjo të realizohet si reagim qytetar, ndaj ngjarjeve tragjike që ndodhën në komunën tonë.

Peticioni ka përfunduar dhe nesër së bashku me përfaqësuesit e subjekteve politike, do ta dorzojmë në Parlamentin e Kosovës në Prishtinë”, ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj.

“I falenderoj të gjithë qytetarët për mbështetjen dhe secilin vullnetar që dha kontributin e tij”, ka shkruar ai.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Afaristja Naile Shabani gjithmonë sigurohet nëse parat që merr janë…