Nëna e deputetes s’ka shtetësi

26 shtator 21:03

Vajzën e ka deputete në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, por vetë nuk posedon shtetësi të këtij vendi.

Zonja Zifa Sadiku, nëna e deputetes së koalicionit AAA-ASH, Safije Sadiku, ëshë shpërngulur nga Gjilani i Kosovës, në Sllupçan të Kumanovës, në vitin 1970 kur është martuar, shkruan gazeta LAJM.

Bashkëshorti dhe tetë fëmijët e saj janë shtetas të Maqedonisë së Veriut.

Që nga pavarësia, 71 vjeçarja shqiptare ka aplikuar shumë herë për tu pajisur me nënshtetësi, por një gjë e tillë nuk i është mundësuar, ndonëse në këtë vend jeton prej gjysëm shekulli.

Nëna e deputetes shqiptare nga Kumanova s’ka shtetësi (VIDEO)

Nëna e deputetes shqiptare nga Kumanova s’ka shtetësi (VIDEO)

Publiée par Lajm TV sur Samedi 26 septembre 2020

https://www.facebook.com/103127348133403/posts/149454036834067/?extid=YvXxCLMEioVNga1X&d=n

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu, përmes…