Nëse largohet Mbappe, PSG-ja transferon Sanchon

13 prill 17:02

Kylian Mbappe dëshiron të provojë një përvojë të re dhe prej kohës në media është raportuar se sulmuesi u ka kërkuar drejtuesve të PSG-së ta shesin atë.

Gjithsesi ata po përpiqen ta bindin të rinovojë. Nëse kampioni i botës nuk do të jetë dakord me propozimin e klubit, te PSG-ja po mendojnë edhe për një plan B. Mbappe, sipas asaj që shkruan “The Athletic”, ka piketuar pasuesin e sulmuesi dhe ai është një yll i Bundesligës.

Nuk është Erling Haaland, por Jadon Sancho i cili ka kontratë me Borussia Dortmundin deri në qershor të vitit 2023.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Fondi i Sfidave të Kosovës (KCF) organizoi eventin online për…