Nesër varroset ish-luftëtari i UÇK-së Qerim Kelmendi

28 shkurt 11:59

Këshilli Organizues i OVL-UÇK-së në Pejë ka njoftuar se varrimi ish-luftëtarit të orëve të para të UÇK-së, Qerim Kelmendi – Dema do të bëhet nesër, në orën 15:00, në Kompleksin Memorial në Gllogjan të Deçanit.

Ndërkaq prej orës 13:00 deri në orën 14:00 do të bëhen homazhe në qendër të qytetit Pejë në sheshin Shkëlzen Haradinaj.

Në orët e para të mëngjesit të ditës së enjte, ish-luftëtari i UÇK-së, Qerim Kelmendi nga fshati Llabjan i Pejës, është gjetur i vdekur brenda veturës së tij e cila ishte djegur.

Sektori Rajonal i Hetimeve pranë Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejë ka njoftuar se në bashkëpunim të plotë me Prokurorin e Shtetit janë duke u marrë të gjitha veprimet hetimore për t’i sqaruar rrethanat e këtij rasti të cilësuar ‘vrasje’.

Për vrasjen e Qerim Kelmendit kanë reaguar përfaqësuesit e institucioneve të vendit, presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Albin Kurti, liderë partish, kryetarë komunash, OVLUÇK-ja dhe bashkëluftëtarë të Qerim Kelmendit, duke e cilësuar këtë vrasje mizore.

Ata u kanë bërë thirrje organeve të drejtësisë që sa më shpejt ta zbardhin këtë rast.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ditët e fundit ka pasur debate të ndryshme rreth heqjes…