“New York Times” fiton Çmimin Pulitzer për raportimin e rastit “Weinstein”

16 prill 2018 | 22:15

The New York Times dhe The New Yorker Magazine kanë fituar Çmimin Pulitzer për shërbimin ndaj publikut.

Këtë të hënë ato kanë marrë këtë çmim, për raportimin e tyre mbi akuzat për abuzime seksuale të ish producentit të Hollywood, Harvey Weinstein, përcjell Klan Kosova.

Pas raportimit nga New York Times, një numër i madh grash kryesisht aktore kanë akuzuar producentin e famshëm, për ngacmime, abuzime dhe dhunime seksuale.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Apple” ka ndërtuar një version sekret të “iPhone X” që…