Nga Osmani te Vuçiqi, Erdogani e Mitsotakisi, kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë në Tiranë?

28 shkurt 2024 | 09:30

Tirana mirëpret sot Samiti Ukrainë-Europa Juglindore që nis në ora 11:00.

Emrat që do të marrin pjesë:

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky

Presidentja e Moldavisë, Maia Sandu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski

Kryetarja e Këshillit të Ministrave të Bosnje-Hercegovinës, Borjana Kristo

Kryeministri kroat, Andrej Plenkovic

Punimeve për samitin e Ukrainës do t’i bashkohen përmes teknologjisë edhe liderë të të tjerë si kryeministri grek Kyriakis Mitsotakis, presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, si dhe një udhëheqës polak.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Adem Gashi Duke lexuar dorëshkrimin e vëllimit poetik “Pikëllimi i…