Nis spektakli i hënës së ‘përgjakur’ (LIVE)

27 korrik 2018 | 22:20

Ishte paralajmëruar se sonte do të ndodhte eklipsi më i gjatë hënor i shekullit të XXI. Dhe vetëm pak minuta më parë spektakli i shumë pritur ka nisur.
Spektakli është i dukshëm pothuajse kudo në botë, me përjashtim të Amerikës së Veriut.

Eklipsi filloi gjatë kohës kur Hëna u ngrit mbi Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropën.

Në Shqipëri, eklipsi do të duket i plotë nga ora 21:30 deri në 23:13.

Për të gjithë ata që janë të interesuar, ekspertët shprehen se ky eklips mund të shikohet me sy të lirë, pa qenë nevoja të përdorni syze speciale.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me qëllim pjesëmarrjen e qytetarëve në homazhe dhe ceremoninë e…