Nis testi i PISA-s

11 prill 2018 | 11:23

Programi Ndërkombëtar për Vlerësimin e Nxënësve, ndryshe i njohur si testi PISA ka filluar të mbahet në Kosovë.

Komuna e parë që ka filluar testimin e nxënësve 15-vjeçar në shkollat e përzgjedhura nga PISA është komuna e Prizrenit.

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka vizituar shkollën “Ibrahim Fehmiu” në Prizren për të parë mbarëvajtjen e këtij testi.

Ai ka uruar nxënësit për ditën e parë të testit PISA. “Shpresojmë që edhe kjo shkollë dhe shkollat tjera të dalin shumë mirë në testin PISA”, është shprehur ministri Bytyqi.

/Epoka e re/

Gepostet von Shyqiri Bytyqi am Mittwoch, 11. April 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i Këshillit Kombëtar…