Një martesë përrallore për vajzën e Bill Gates me një egjiptian të pasur

16 tetor 13:07

Jennifer Gates martohet me të fejuarin Niall Nassar dhe janë duke festuar për dy ditë në fermën e familjes Gates në New York.

Dy të dashuarit kanë përgatitur një ceremoni dy ditore për martesën e tyre në këtë fermë, prej përallash, në zonën e Westchester, a Neë York. Speficikisht ceremonia dhe pritja do të zhvillohen këtë fundjavë më 16 e 17 tetor.

Sipas revistës amerikane “People”, të ftuarit do të jenë të shumtë, pasi dhurata do të jepet jo vetëm nga miqtë e dashur të çiftit, por edhe nga bashkëpunëtorët e prindërve të tyre të fortë dhe të pasur. Nayel Nassar vjen nga një familje milionerësh dhe çifti është gati të bashkohen në pronën e tyre.

Ata të dy adhurojnë të udhëtojnë, ndërsa ndajnë të njëjtën dashuri për kalërimin dhe borën. Ata shpesh postojnë fotografi të tyre së bashku në mediat sociale, duke shprehur ndjenjat e tyre për njëri -tjetrin.

Kush është Nayel Nassar?

Edhe pse Nayel Nassar lindi në Çikago, SHBA, ai u rrit në Kuvajt, ku prindërit e tij drejtonin një firmë të arkitekturës. Ai u kthye në Amerikë në 2009. Nayel e pëlqen kalërimin dhe është ndër kalorësit kryesorë. Në fakt, ai ka konkurruar në Lojërat Olimpike me Egjiptin. Ai e filloi sportin në moshën 5 -vjeçare dhe ishte dalluar në moshën 10 -vjeçare. Ai ka shkëlqyer në Kampionatin Botëror 2013, 2014 dhe 2017. Ai gjithashtu konkurroi në Lojërat Olimpike të Tokios, duke i dhënë Egjiptit mundësinë për të marrë pjesë në këtë sport për herë të parë në 61 vjet.

Çifti e bëri publik lidhjen e tyre në mediat sociale në shkurt 2017, pothuajse një muaj pas takimit të tyre të parë. Në përvjetorin e tyre të parë, Jennifer postoi një fotografi të tyre dhe shkroi: “Askush nuk e di nëse dita jonë e përvjetorit zyrtar është sot apo dje, por në rregull.” Jam e lumtur që jam e jotja çdo ditë. ”

Vajza e tij 25-vjeçare Bill Gates dhe 30-vjeçari Nayel njoftuan se ishin fejuar në janar 2020, me një fotografi të tyre në Instagram. Në atë kohë, Jennifer kishte shkruar në mediat sociale: “Mezi pres të kaloj pjesën tjetër të jetës sonë së bashku, duke mësuar, pjekur, duke qeshur dhe dashuruar njëri -tjetrin”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Aktori Tom Cruise ka shqetësuar fansat duke u shfaqur në…