Një seri që tregon ngjarjet 100 vjet para “Game of Thrones” do të lansohet nga HBO

20 qershor 2024 | 12:00

Seriali “Game of Thrones” mund të ketë përfunduar pesë vjet më parë, por jo ngjarjet të cilat pasqyrohen në librat e George R. R Martin

Menjëherë pas premierës së sezonit të dytë të “House of the Dragon”, HBO njoftoi se një seri tjetër e lidhur me Game of Thrones është duke u zhvilluar.

Siç ka njoftuar HBO, xhirimet për serinë “A Knight of the Seven Kingdoms” tashmë kanë filluar në Belfast në Irlandën e Veriut.

Ajo se çfarë është me të vërtetë emocionuese është se kjo seri do të tregojë ngjarjet e 100 vjet përpara atyre që kemi parë në “Game of Thrones”.

Seriali do të adaptojë novelën e George R. R Martin “The Hedge Knight” dhe do të tregojë historinë e dy heronjve në Westeros në një epokë kur familja Targaryan ende kishte pushtetin e Fronit të Hekurt.

“A Knight of the Seven Kingdoms” do të lansohet në vitin 2025 por një datë zyrtare ende nuk është bërë e ditur.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ivana Knoll është tifozja më e komentuar në Kampionatin Evropian,…