Nuk është kamion, as autobus, por është shtëpi luksi me katër rrota

16 tetor 15:28

Nëse e shikon nga jashtë duket si një kamion i madh mallrash që bën rrugë të gjata. Por e vërteta nuk qëndron kështu.

Kjo që shihni në foto është një shtëpi luksoze me rrota, e ndërtuar vetëm për të shëtitur botën. Shtëpia është në pronësi të një familjeje australiane prej 8 anëtarësh.

Luksi në këtë shtëpi nuk i afrohet kushteve në një shtëpi normale.

Brenda ka një dhomë të madhe ndenjeje, tualet me dush, dhomë gjumi të madhe për prindërit dhe një dhomë tjetër gjumi për fëmijët.

Kjo shtëpi e lëvizzshme ka kushtuar 2 milionë dollarë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndotja e ajrit ka ndikuar në 412,000 vdekje të parakohshme…