Nuk kalon rezoluta për shkarkimin e Dardan Gashit

26 janar 2018 | 15:55

Deputetët e Kuvendit të Kosovë nuk e kanë miratuar draft-rezolutën e propozuar nga grupi parlamentar i LDK-së për shkarkimin e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Diasporës, Dardan Gashi, për shkak se kishte gjuajtur me armë në një aheng familjar në Malishevë.

Për shkarkimin e tij kanë votuar 36 deputetë, 49 kanë qenë kundër dhe tre kanë abstenuar.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet…