Nura e Lushtaku vizitojnë familjen e Thaçit në Burojë (foto)

05 gusht 13:25

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura së bashku me nënkryetarin Sami Lushtaku, kanë vizituar familjen e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Burojë, me rastin e ditëlindjes së nënës së tij, zonjës Hyrë, e cila mbushi 85 vite dje.

Kryetari Nura dhe nënkryetari Lushtaku i kanë uruar nënës së Thaçit shëndet të plotë bashkë me familjen. Ata gjithashtu kanë uruar që ditëlindja e radhës të festohet bashkë me presidentin Hashim Thaçi.

Hyrë Thaçi njihet si një grua e respektuar që ushqeu me bukë gjatë ilegalitetit luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ajo dhe bashkëshorti i saj, bacë Haxhi Thaçi, janë krenarë për të birin dhe për gjithë trashëgiminë e tij ushtarake e politike në shërbim të lirisë së vendit.

May be an image of 3 people, tree and outdoors

May be an image of 2 people, people sitting and people standing

May be an image of 2 people, people standing and outdoors

May be an image of 11 people

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një veturë me tabela diplomatike të Serbisë është parë duke…