O’Connell: Sonte mund të jetë nata më e rrezikshme për Kosovën që nga lufta

22 dhjetor 19:35

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, pas mbledhjes së nënshkrimeve për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale, ka thënë se sonte mund të jetë nata më e rrezikshme për Kosovën që nga lufta.

“Sonte, mund të jetë nata më e rrezikshme për Kosovën që nga lufta. Në atë kohë politikanët kanë shti interesin shtetëror para interesave personale. Nëse anulohet tash, reagimi do të jetë shumë i keq për Kosovën”, ka thënë ai në një prononcim për media.

Ai po ashtu deklaroi se Britania e Madhe ka qenë mik i sinqertë i Kosovës, dhe shpreson në vazhdimin e bashkëpunimit mes dy vendeve.

“Ne kemi qenë gjithmonë miq të sinqertë të Kosovës, edhe shpresoj që ky bashkëpunim mund të vazhdojë”, ka deklaruar O’Connell.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka reaguar për të…