Oferta e Lyonit për Shaqirit nuk pranohet nga Liverpooli

19 gusht 12:31

Lyoni po tenton transferimin e Xherdan Shaqirit, drejtuesit e klubit francez kanë arritur prej ditësh akordin me lojtarin me origjinë shqiptare, por Liverpooli nuk po bindet për ta lënë të lirë.

“The Reds” duan 14 milionë euro për kartonin e sulmuesit të kombëtares zvicerane, i cili është gati të nisë një aventurë të re pas tre viteve të kaluara në “Anfield”.

“The Athletic” shkruan se klubi francez ofron vetëm 6 milionë euro momentalisht për Shaqirin. Diferenca është e madhe, por Lyoni po përgatit një tjetër propozim për Liverpoolin.

Drejtuesit e klubit të Ligue 1 janë shumë afër shitjes së Cornet te Norwich. Më pas sulmi final për Shaqirin, sigurisht me një ofertë më të mirë se 6 milionë euro.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë (MPJD)…